Look what happened now...
Ready, Set, Jet!
|
![]() Hey, How are things? Can you believe April is almost over? If you follow me on Snapchat then you know I work too much and rarely get enough sleep. #TrueFact And when I'm not traveling I am pretty boring... You also know I spend way too much time at the market. #2ndTrueFact People ask me about food prices all the time and how much it varies from different locations. (More than you would think, actually.) I think food is expense here in south Texas (USA) I spend an average of about $1,000USD a month on food/household items for 3 people. I do not purchase meat, junk food or dairy. I do buy organic items whenever possible, which is, of course, more expensive. Yes, (I forgot my recycled bags. Do not judge me.) That's not a lot of stuff. It most certainly is not two carts or an overflowing trolly. IDK... That figure I mentioned above does not include the money we spend on eating out either. I'm off to sleep now...zzz zzz zzzz
I swear I packed in my sleep this week. Should make for some awesome surprises later, lol. See you at the airport! Comments are closed.
|
Author Welcome to my (I'm excited to travel again) blog, my healthy Vegan lifestyle blog and my life! It's a lot, but it's my passions and I just love to write about it. Visit the "About Me Page" to learn more. Archives
September 2023
Categories
All
Most Popular Blog
|